`
`
 • FARMA ROHATÁ KOZA
 • KDO JSME
 • NAŠE FILOZOFIE PLÁNY A CÍLE
 • DOMÁCÍ PRODUKTY
 • PĚSTUJEME
 • FOTOGALERIE
 • ODKAZY
 • KONTAKT
 • KOZÍ FARMA ROHATÁ KOZA

  Každý člověk má nějaké přání, svůj velký sen, který si nosí v sobě ač si to možná ani neuvědomuje. A každý někdy hledá svou cestu. Ta se leckdy může zdát zamlžená, klikatá, hrbolatá a beze směru ale pak se náhle promění v kouzelnou lesní pěšinu plnou hebkého mechu, voňavých květin a zpívajících ptáků. To se někdy když se potkají dva lidi stane malý zázrak. A najednou má cesta obrysy, a před sebou obzor. A najednou si člověk vzpomene, na ty sny co nosí v sobě, na to kdo vlastně je, co tu dělá a kam směřuje. A když se ti dva rozhodnou spojit své cesty a mají odvahu dát ty své sny a touhy dohromady, navzájem se podrží a dodají síly tak mají šanci společně vytvořit něco krásného, jedinečného.

  Je to zvláštní kam ten život člověka někdy zavane. Nás to z ruchu hlavního města odfouklo do malebného kraje středočeského venkova. To jsme tak postupem času a společným soužitím dospěli k názoru, že jednou z nejdůležitějších věcí v životě člověka je vlastní Živý Domov. Domov, který dává nejen úkryt, teplo, zázemí, pocit bezpečí, svobodu volby a tvorby ale i potravu a to jak fyzickou tak duševní. Prostě místo ve zdravém prostředí, kde může člověk znovu nabít své síly, zharmonizovat se, mít příležitost odpočinku, pohybu, vlastní realizace, prostor kde můžete být sám sebou.. A tak jsme začali hledat to Své místo. Mezi hlavní kritéria při výběru našeho prostoru patřila velikost pozemku, okolní krajina, oblast (středočeský kraj) a především atmosféra daného místa. Chtěli jsme pěstovat bylinky, ovoce, zeleninu a taky chovat zvířata. Ale ze začátku jsme ani pořádně nevěděli, které druhy zvířat si pořídit a to že to někdy dotáhneme až k vlastní farmě by nás ani ve snu nenapadlo. První zvířetem, které se u nás zabydlelo (za necelé 2 měsíce po našem přistěhování! -léto 2009) se stala rohatá koza a pak už to šlo „ráz na ráz“. Za další 2 měsíce jsme už měli malé kozí stádečko a do půl roku přibyl československý vlčák, kachní páreček, slepice, husy, kočky.. (a v budoucnu snad i koně) Samotná myšlenka plemenitby koz a založení kozí farmy vznikla zjara roku 2010. Přičemž v našem pojetí je slovem farma myšlen nejen chov koz a ostatních zvířat, ale též pěstovaní rostlin, výroba domácích produktů a dalších činností vykonávaných na statku, Náš Prostor pro tvůrčí realizaci v oblastech duchovního rozvoje, literární tvorby, programování (webovky) a podobně.

  A tak se naše farma Rohatá koza vlastně stala spojením všech našich snů a zájmů, naším velkým tvůrčím projektem, společnou životní cestou, na které bychom rádi realizovali a rozvíjeli všechny své touhy a schopnosti..


  © Rado a Veru Kostkovi 2010